груевски

Пронајдени се 11 резултати на тема „груевски“
Актуелно

Груевски: Еден ден ќе дојде крај на луѓето кои сега прават политички прогон, а со тоа и на нивните пиуни кои секојдневни ја лажат јавноста

Јасно е дека во недостаток на проекти и паметни работи, портпаролот на СДСМ има добиено насока да ме спомнува во секоја прес конференција...
Актуелно

Груевски до ВМРО-ДПМНЕ: Ако сте уценети со мојата пресуда – не прифаќајте, останете со народот и во најтешкото

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на Фејсбук објави статус со кој го повикува ВМРО-ДПМНЕ да не подлегне...
Актуелно

Груевски: Со демантот на моите тврдења, Апелација за жал само го потврди она што го објавив, а тоа и на дело ќе се покаже

оранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, вчера на прес конференција кажа дека денеска Апелациониот суд ќе му донесе...
Актуелно

Груевски: Власта води политичка хајка, а судиите работат под притисок- мене не ме суди судот, туку политиката

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на РМ, Никола Груевски денеска најави дека утре нема да се појави во Апелацискиот...
Економија

Груевски: Да не ја стопираа градбата, за две години ќе имавме најмодерен објект на Клиничкиот центар со комплетно нова медицинска опрема и апаратура,

Доколку не ја стопираа градбата на Kлиничкиот центар, како што беше замислена, сега градбата ќе беше во полн ек и една третина од работите...