шилегов

Пронајдени се 12 резултати на тема „шилегов“
Актуелно

Попова до Шилегов: Сакавте да сокриете дека давате бизнис од 200 илјади евра на фирма која е формирана пред само месец дена пред склучување на договорот

Кристијан Чушков, директорот на ЈСП Скопје, кој деновиве стана познат во јавноста по скандалозните набавки од 200 илјади евра доделени...
Актуелно

Коце го препороди, Шилегов го уништува, градската власт неспособна да испрска против комарци, контејнерите преполни и дупки по улиците

Скопјани цело лето страдаат од наезда на комарци, а Шилегов очигледно мува не го лази, низ улиците има повеќе кучиња отколку луѓе, кои секојдневно ги...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не може да се справи со обични комарци, не пак да изгради некој проект, треба да си даде оставка веднаш

Македонија ја има најнеспособната влада, а за жал градот Скопје го доби најнеспособниот градски татко, стои во денешното соопштение...