Велес

Пронајдени се 13 резултати на тема „Велес“
Актуелно

Мицкоски се сретна со граѓаните на Велес: Она што власта го нуди како иднина всушност се кадри од минатото, поврзани со транзицијата и сите криминали на актуелната власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посеба на Велес, а по тој повод објави и статус на својот Фејбсук профил. -Бев...
Актуелно

Лазов до градоначалникот на Велес: Ќе ја прифатите ли одговорноста за скандалот и ќе поднесете ли кривична пријава за сторениот криминал?

Деновиве можевте да видите и слушнете уште една дволичност на актуелниот градоначалник Аце Коцевски кога невешто се обиде да ги ескивира...
Актуелно

Мицкоски со порака од Велес: Македонија е вечна, а власта не е- народот ќе ви врати на следните претседателски избори (ВИДЕО)

Македонија е вечна, а власта не е, ова е пораката која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја пренесе пред насобраните граѓани...
Актуелно

Протест во Велес во 13 часот: Македонија мора и може да оди напред само доколку црнилото наречено СДСМ и Заев си заминат

Протестните маршови ширум државата продолжуваат. ВМРО-ДПМНЕ и денеска излегува на улица на протест против, како што велат, црнилата...
Актуелно

Протестен марш во Велес утре во 13 часот: Во Македонија владее црнило, СДСМ мора да замине час поскоро- граѓаните да се придружат

Насекаде околу нас ни се случува црнила. Граѓаните се зацрнети и се оди против нивната волја. Судството е заробено од страна на Зоран...
Актуелно

Непотизмот завладеал и во Велес: Синот на директорот на „Дервен“ стана раководител во Централен регистер?

Директор на ЈКП „Дервен“ од Велес е  Ѓорѓи Стојанов. Но изгледа не било доволно само еден член од тоа семејство да добива плата од џебот...