Вељановски

Пронајдени се 14 резултати на тема „Вељановски“
Актуелно

Вељановски: Македонската културата ја живее својата трагедија, погубните политики на Заев прават поделба во македонското општество

Македонската културата ја живее својата трагедија. Тоа што владата на СДСМ го прави со Годишната програма за работа во културата за...
Актуелно

Актерот Вељановски со прашање до Шилегов и Богоев: Како мерките за справување со загаденоста и забраната за градежни работи?

Актерот Роберт Вељановски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа како без никаква забрана се извршуваат градежните...