Закон за јазици

Пронајдени се 8 резултати на тема „Закон за јазици“
Актуелно

Законот за јазици ја раскара власта: Ахмети тврди едно, Заев го нападна ДУИ, Бошњаковски демантира криза, Османи уверува дека Законот е подготвен од нив

Законот за јазици очигледно ја раскара владејачката гарнитура лидерот на ДУИ Ахмети вели дека до Венецијанската комисија за проверка...
Актуелно

Законот за јазици стапува на сила без потписот на Иванов- оние кои нема да го почитуваат казна до 5 илјади евра!

Законот за употреба на јазиците кои минатата година се изгласа од владејачкото мнозинство на СДСМ, денес веќе е објавен во Службениот...