Никола Груевски

Пронајдени се 10 резултати на тема „Никола Груевски“
Актуелно

Голем број граѓани се собраа на протестот за поддршка за Груевски, порачуваат неговата борба е и наша борба

Пред Основниот суд Скопје 1 се одржува протест за, како што велат организаторите, правда за Никола Груевски. Голем број граѓани се собраа...
Актуелно

Груевски ги покани граѓаните во судот да го видат обвинението: Не е точно дека сме обвинети за земање провизија, како што тврди СДСМ

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, ги демантираше денешните зборови од страна СДСМ, дека ти се обвинети...
Актуелно

Груевски со реакција за најновата истрага: Ако не се спомене моето име, СЈО не го чувствуваат доволно атрактивен предметот кој го работат

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, излезе со реакција на Фејсбук за најновиот предмет на СЈО, во кое нема...
Актуелно

Адвокати тврдат дека проблемот во „Тенк“ е името Никола Груевски, тој додава дека проблемот е во уште едно име

Од извори блиски до адвокатите на Никола Груевски, порталот „Лидер“ дознава дека деновиве екс-премиерот Никола Груевски повторно...