одговорност

Пронајдени се 14 резултати на тема „одговорност“
Актуелно

Министрите вакцинирани од одговорност- Ништо од најавените откази, моралноста која ја најави Заев траеше еден ден

Како што не сум имал влијание при нејзиното вработување, јас не би требало да имам влијание и да побарам од мојата сестра да се повлече...
Актуелно

Груби: Одговорност за случајот со Пензискиот фонд најпрво треба да се бара од Царовка, таа две години е министерка

Координаторот на пратеничката група на ДУИ, Артан Груби ја посочи министерката Мила Царовска како најодговорна за последниот скандал...
Актуелно

Уште колку деца треба да починат за Филипче да понесе одговорност, а Заев да призне дека здравството пропаѓа

Моето дете почина од лекарска грешка.Ќерка ми не ја лечеа како што треба. Ова се сведоштва кои деновиве можевме да ги слушнеме од родителите...