полиција

Пронајдени се 11 резултати на тема „полиција“
Актуелно

Полицијата ги чува таблите со Северна Македонија 24 часа на ден за да не ги исчкртаат како на автопатот „Пријателство“

Новите крајпатни табли со Република Северна Македонија што беа поставени на граничните премини во средата, полиција ги чува 24 часа...
Актуелно

Ќе му ги покажам нашите видеа и фотографии на маж ти: Полицаец уценувал тетовка откако таа одбила да ја продолжи врската со него

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во Полициската станица Тетово, жена од тетовско, пријавила дека била уценувана и физички нападната...
Актуелно

ПОЛИЦАЈЦИТЕ БАРААТ НОВИ УНИФОРМИ: Синдикатот на полицијата бара нови униформи – полицајците молчеле поради притисоци?

Претседателот на синдикалната подружница при Независниот синдикат на полицијата, Мартин Ефремов, на денешната прес-конференција пред...