валути

Пронајдени се 7 резултати на тема „валути“
Актуелно

Руски нафтени компании се подготвуваат да се ослободат од американскиот долар во корист на еврото и другите валути

Нафтената компанија Surgutneftegas се приклучи на листата со руски енергетски компании што се подготвени да се ослободат од американскиот...