банки

Пронајдени се 47 резултати на тема „банки“
Банкарство

БАНКАРИТЕ СЛЕДНИ НА „ЛИСТАТА ЗА ОTCTPEЛ“ НА ЗАЕВ?: Се стега ли „свилениот гајтан“ околу вратот на банкарите?

Бегството на Никола Груевски од Р.Македонија освен што ги посрамоти властите предводени од Зоран Заев, правосудниот систем и сите органи...
Банкарство

ВТОР ДЕН ПРЕТРЕС: Германската полиција се уште е во просториите на “Дојче банк” поради обвиненија за перење пари

Германската полиција втор ден продолжи со претрес во седиштето на “Дојче банк” во Франкфурт и другите канцеларии под обвинение за...
Банкарство

НЛБ БАНКА ЌЕ ЗАПЛЕНУВА ИМОТ ОД ЗИК „ПЕЛАГОНИЈА“: Постапка против млекарата „Здравје Радово“ се уште нема!

НЛБ Банка АД Скопје во моментов не води никаква постапка за присилна наплата против Друштвото за производство и трговија Млекара Здравје...